لینک مستقیم فایل<دانلود تحقیق درباره اضطراب word>

دانلود تحقیق اضطراب,تحقیق اضطراب doc,تحقیق کامل اضطراب,تحقیق درباره اضطراب,تحقیق با موضوع اضطراب,تحقیق اضطراب با فرمت ورد,تحقیق در مورد اضطراب چیست,تحقیق دانش آموزی درباره اضطراب,تحقیق دانشجویی درباره اضطراب دانلود تحقیق درباره اضطراب word با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل دانلود تحقیق درباره اضطراب word. قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

هدف از این تحقیق بررسی اضطراب  با فرمت docx در قالب 35 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات47حجم57/174 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
هدف از این تحقیق بررسی اضطراب با فرمت docx در قالب 35 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد


فهرست مطالب

اضطراب
2-3-1 تعریف اضطراب 47
2-3-2علائم اضطراب 50
2-3-2-1 علائم رفتاری 50
2-3-2-2 علائم فیزیکی 51
2-3-2-3 علائم معده-روده ای 51
2-3-2-4علائم دستگاه ادراری 51
2-3-2-5علائم تنشی 51
2-3-3 طبقه بندی اختلالات اضطرابی 51
2-3-3-1 اضطراب تعمیم یافته 51
2-3-3-2اختلال وحشت زدگی 52
2-3-3-3اختلالات هراس 53
2-3-3-4 هراس خاص 53
2-3-3-5 اختلالات اجتماعی 53
2-3-3-6 اختلال وسواس فکری-عملی 54
2-3-3-7 اختلال فشار روانی پس آسیبی 54
2-3-4 موسیقی درمانی و اضطراب56
2-3-5 موسیقی درمانی و لکنت58
2-3-6 اضطراب و لکنت61
2-3-7 بررسی اجمالی پیشینة نظري و سوابق پژوهش62


یکی از شایع ترین اختلالات روانی عصر حاضر اضطراب است، به طوری که قرن بیستم را عصر اضطراب خوانده اند(انجمن روانپزشکی آمریکا ، 2001). اضطراب یک واکنش طبیعی و عادی به فشار های روانی است و دارای مؤلفه های جسمی و روانی است. زمانی اضطراب به شکل یک مشکل یا عارضه در می آید که یک پاسخ غیر واقع بینانه و بی دلیل به این فشار ها داشته باشد. در بعضی از موارد اضطراب خود منبع پریشانی می شود و فرد مضطرب به اضطراب دوباره دچار می-شود(هلن کنرلی ،1384: 15).

«در واقع اضطراب یک مفهوم چند بعدی است که دارای سطوح مختلف بدنی، شناختی، عاطفی، و بین فردی می باشد. این پدیده در واقع یک علامت هشدار دهنده است. وجود حدی از اضطراب برای حفظ بقا و ادامة حیات فرد لازم و ضروری است و حالت انگیزشی برای فرد دارد؛ اما اگر مقدار آن از حدّ لازم بگذرد موجب به هم ریختگی سازمان فکری و رفتاری فرد خواهد شد. بنابراین ممکن است ما را از مسیر زندگی خارج کند، به نحوی که مهار زندگی را از دست بدهیم» (جان بزرگی،1388: 35).

«در افراد مبتلا به اختلال اضطرابی، افکار مزاحم غالباً به شکل نگرانی از احتمال رویدادها و پیامدهای آتی، با تفسیر فاجعه آمیز از رویدادهای گذشته در می آیند که تأکید آنها برجنبه-های منفی، به ویژه با توجه به اشتباهات احتمالی فرد است. این نگرانی های مزاحم و تفسیرهای اغراق آمیز و ناراحت کننده، ویژگی تجربة اضطرابی هستند و اغلب به نظر می رسد کیفیتی خودکار دارند که بیشتر از خود افراد سرچشمه می گیرد تا از موقعیت های زندگی آنها. ویژگی های اضطراب عبارتند از: احساس عدم اطمینان، درماندگی و برانگیختگی فیزیولوژیکی. شخص مضطرب، از عصبی بودن، تنش، بی قراری وتحریک پذیری شکایت دارد و اغلب شب ها به سختی می خوابد. شخص مضطرب به آسانی خسته می شود، دلشوره دارد و از سردرد و تنش عضلانی و اشکال در تمرکز رنج می-برد. این افراد نسبت به نشانه های تهدید بسیار حساس هستند. در چنین افرادی حساسیت زیاد، گوش به زنگی، و حاضر و آماده بودن برای توجه به تهدیدهای بالقوه مشاهده می گردد»(ساراسون و ساراسون ، 1390: 307). این توجه و حساسیت زیاد و افراطی موجب گوش به زنگی در فرد می شود، یعنی به فرد هشدار می دهد که خطر در راه است که اگر شدت زیادی داشت باعث می شود که فرد برای مقابله با آن اقداماتی به عمل آورد مثل الکل، دارو و... . ترس هم به همین ترتیب یک هشدار است ولی باید میان آن و اضطراب تمایزی قائل شد (کاپلان و سادوک ، 2001).


در واقع شاید بتوان گفت اضطراب نوعی ناراحتی و بیمناکی است که گاه با نشانه های آزار دهنده و ناخوشایندی همراه است و به سه نشانه می توان فهمید اضطراب نابهنجار است:
1- نگرانی: به کوچک ترین نکات توجه می کند و همه چیز را زیر ذره بین قرار می دهد ولی برای رفع آنها اقدامی نمی کند.
2- اجتناب: حذر کردن و دوری جستن از موقعیت های اضطراب آور، وحشت آمیز: اضطراب ، ظرف چند دقیقه شدت می-یابد و نشانه های آن افزایش می یابد (طباطبایی فر،1389).
3- اضطراب: احساس فراگیر و ناخوشایندی است که با علائم جسمی ناشی از دستگاه خودکار مثل سردرد، تعریق، تپش قلب، تنگی نفس، ناراحتی معده، افزایش فشار خون و بی-قراری همراه است (کاپلانوسادوک، 2001).
"

مطالب دیگر:
📒دانلود دلایل تخریب روسازی راه📒دیوارها📒دیوار محافظ (حایل )📒راهبردهای لایحه طرح جامع درآمدهای پایدار شهرداری تهران📒راه‌سازی و راهداری📒رفتار الیاف كربن در بتن📒تحقیق مکانیک خاک📒نشست پی های شمع📒چگونگی ساخت دراورهای چوبی در كارگاه صنایع چوب📒دانلود پاورپوینت خرپا📒کارآموزی عمران برپایی ساختمان مرکزی فرهنگسرای معرفت📒کارآموزی عمران -مدیریت، نظارت و اجرای نقشه های ساختمانی (اسکلت فلزی)📒گزارش کارآموزی عمران گرگان📒کارآموزی عمران شرکت فنی و مهندسی گیلان مساح ساختمان بتنی📒گزارش کارآموزی عمران احداث پارکینگ طبقاتی📒کارآموزی عمران اجرای کارهای ساختمانی📒کارآموزی صنایع غذایی كارخانه آرد زاودی بندرتركمن📒کارآموزی صنایع غذایی كارخانه روغن كشی كشت و صنعت شمال📒کارآموزی صنایع شیمیایی شركت كشت و صنعت گرگان (یك و یك ) سیستم سردخانه و تصفیه‌خانه📒کارآموزی شیمی کاربردی شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان گنبد کاووس📒کارآموزی زراعت و اصلاح نباتات جهاد كشاورزی شهرستان مه‌ولایت (فیض‌آباد)📒کارآموزی زراعت و اصلاح نباتات جهاد كشاورزی شهرستان تربت حیدریه📒کارآموزی زراعت و اصلاح نباتات📒بررسی آبزیان سد 15 خرداد📒آب و فاضلاب و اثرات آن بر محیط زیست